Juniregattan 6 juni 2018
Billdals Kappseglingssällskap
Resultat
Laser Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
Laser |
180345 |
Ulf Lundblad |
|
BiKSS |
1.0 |
1.0 |
2.0 |
2.0 |
2nd |
Laser |
212716 |
Svante Nilo Bengtsson |
|
BiKSS |
2.0 |
3.0 |
5.0 |
5.0 |
3rd |
Laser |
194634 |
Björn Andersson |
|
BiKSS |
4.0 |
4.0 |
8.0 |
8.0 |
4th |
Laser |
200056 |
Björn Löjdquist |
|
BiKSS |
7.0 DSQ |
2.0 |
9.0 |
9.0 |
5th |
Laser |
213734 |
Jan Västernäs |
|
SSN |
3.0 |
7.0 DNS |
10.0 |
10.0 |
6th |
Laser |
183087 |
Erik Bergland |
|
BiKSS |
5.0 |
5.0 |
10.0 |
10.0 |
Optimist A Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
Optimist A |
4108 |
Kajsa Ekenberg |
|
RåSS |
1.0 |
1.0 |
2.0 |
2.0 |
2nd |
Optimist A |
4603 |
Vincent Thomas |
|
BiKSS |
2.0 |
2.0 |
4.0 |
4.0 |
3rd |
Optimist A |
4683 |
Leia Isaksson |
|
KKKK |
3.0 |
4.0 |
7.0 |
7.0 |
4th |
Optimist A |
4519 |
Nora Jansson |
|
BiKSS |
4.0 |
6.0 |
10.0 |
10.0 |
5th |
Optimist A |
4314 |
Josefina Vikinge |
|
RåSS |
5.0 |
5.0 |
10.0 |
10.0 |
6th |
Optimist A |
4397 |
Alicia Birgmark Garcia |
|
LDSS |
8.0 DNF |
3.0 |
11.0 |
11.0 |
7th |
Optimist A |
4403 |
Bror Blomster |
|
BiKSS |
6.0 |
7.0 |
13.0 |
13.0 |
Optimist B Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
Optimist B |
4642 |
Melker Bondjers |
|
Less |
2.0 |
2.0 |
4.0 |
4.0 |
2nd |
Optimist B |
4068 |
Anton Jansson |
|
BiKSS |
1.0 |
4.0 |
5.0 |
5.0 |
3rd |
Optimist B |
4337 |
Vincent Almslätt |
|
RåSS |
3.0 |
3.0 |
6.0 |
6.0 |
4th |
Optimist B |
4576 |
Stina Westberg |
|
RåSS |
6.0 DNS |
1.0 |
7.0 |
7.0 |
5th |
Optimist B |
3570 |
Adam Rask |
|
BiKSS |
4.0 |
5.0 |
9.0 |
9.0 |
Optimist C Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
Optimist C |
4572 |
Leo Florén |
|
KKKK |
1.0 |
1.0 |
2.0 |
2.0 |
2nd |
Optimist C |
4455 |
Amanda Skoglund |
|
KKKK |
3.0 |
3.0 |
6.0 |
6.0 |
3rd |
Optimist C |
4525 |
Amelie Hammarin |
|
KKKK |
5.0 |
2.0 |
7.0 |
7.0 |
4th |
Optimist C |
4227 |
Axel Steen |
|
KKKK |
2.0 |
6.0 DNF |
8.0 |
8.0 |
5th |
Optimist C |
4 |
Alvin Eliasson |
|
KKKK |
4.0 |
6.0 DNF |
10.0 |
10.0 |
RS Vision Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
RS Vision |
|
Ludvig Vall, Oskar Persson |
|
BiKSS |
1.0 |
1.0 |
2.0 |
2.0 |
RS Aero Klass
Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2,
Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Placering |
Klass |
Segelnr |
Namn |
Född år |
Klubb |
Race 1 |
Race 2 |
Total |
Nett |
1st |
RS Aero |
4 |
Rasmus Myrgren |
|
|
1.0 |
1.0 |
2.0 |
2.0 |
2nd |
RS Aero |
8 |
Tobias Strömberg |
|
|
4.0 DSQ |
2.0 |
6.0 |
6.0 |
3rd |
RS Aero |
43 |
Julie Lamarre |
|
|
2.0 |
4.0 DSQ |
6.0 |
6.0 |
http://www.billdalskss.se/
http://www.billdalskss.se.se/
Sailwave Scoring Software 2.19.8
http://www.sailwave.com/